Edukacijos

We care about our planet. For this reason, Mina aims to be operating sustainably and ethically at every level.

Keramikos užsiėmimai mažiesiems

Kūrybiškumo, pasitikėjimo savimi, smulkiosios motorikos lavinimui - keramikos užsiėmimai puikiai tinka.

PROJEKTAS „Projektuoju namą"

2021l/22 mokslo metų integruotas nuotolinių edukacijų projektas su KTU Vaižganto progimnazijos 1-4 klasių mokiniais ir IĮ "Jurgitėlės amatai" vadove Jurgita Čiplyte.
Projekto organizatorė pradinio ugdymo mokytoja Jolanta Vaitkevičienė.

Tikslas - plėtoti asmeninius ir socialinius gebėjimus, ugdytis meninius ir estetinius gebėjimus, padedančius išreikšti save, skatinančius kurti ir komunikuoti.

Uždaviniai - kurti savitą stilių, įvardinti statinių skirtumus, susipažinti su architektūros stiliais, pritaikant keramikos lipdymo būdus, lipdyti iš plastilino, molio įvairius savo suprojektuotus statinius.

Metodai - eksperimentas\bandymas, apklausa, vizualizacijos metodas, invidualus darbas, porose, grupėse.

Rugsėjis. Ruduo skirtas gamtai, jos pažinimui. Pirmame užsiėmime mokiniai lipdė namą kaštonui. Panaudota rankų lipdymo technika ir puošta smulkiomis lipdymo medžiagos detalėmis. Vaikų kūrybiškumo dėka, namai virto į vaikų fantazijos realizavimą monstrus, jūros kriaukles, vežimus, erdvėlaivius.

Spalis - Koks simbolis yra naudojamas helouvinui? Kas išsklaido tamsą? Ar matėte šviečianti voratinklį? Būtent tokį žibintą ir darėme. Panaudojome antrinę žaliavą - stiklainį, jį apklijavome plastilinu, kurio vertikalios ir horizontalios linijos simbolizavo voratinklį. Papuošėme smulkiomis detalėmis.

Prie mūsų nuostabaus projekto prisijungė ir mokykla - darželis "Gilė".

Lapkritis buvo skirtas tiksliai statybai - iglu. Jo statyba vyko su naminiu plastilinu, kurią vaikai kartu su tėveliais pasiruošė patys.

Gruodis stebuklų metas. Kūrėme duris, o ką jos atidaro, nusprendė kiekvienas asmeniškai.

Sausis. Draugystės mėnuo. Ar mokame dirbti komandoje? Pristatyti savo darbą? Susibūrėme į komandas pagal gimimo mėnesius, vardo pirmas raides, mėgstamus laisvalaikis ir pan. Komanda kūrė bendrą namą, prieš tai nusprendė kam jis bus, kokia technika kurs.