Transformacinių žaidimų festivalis "Aukštaitija žaidžia"

Naujas iššūkis man, tai organizavimas transformacinių žaidimų festivalį "Aukštaitija žaidžia". Nuo idėjos iki jos įgyvendinimo, realiai 2.5 mėn. Misija įmanoma?

Jurgita Čiplyė ir Lina Peniak

11/12/20232 min read

Visų pirmą, aš Panevėžio Spiečiaus mentorių prašiau, kad mane nuleistu ant žemės ir pasakytu, kad tai nieko verta idėja. Džiaugiuosi, gavusi palaikymą ir skatinimą, daryti bei patarimus.

Vieta, formatas, vedėjai, dalyviai, dekoracijos, papildomos rankos.

Yra toks posakis "Neturėk 100 pinigų, turėk 100 draugų" - tai būtent tokiu šūkiu ir prasidėjo mūsų organizavimas, ir, žinoma, drąsa pasakyti, paprašyti, paklausti.

Vedėjai, kurie patikės pajaus idėją ir norą būti šiame renginyje. Pokalbiai, pasakojimai, vizijos pateikimas, bendravimas ir bandymas neperspausti, kad jaustųsi komfortiškai, išgirstas, suprastas. Labai džiaugiuosi, kad šiai dienai bus 8 vedantieji, kurie praves 12 transformacinių žaidimų ir kelias meistriškumo klases.

Man iššūkiai patinka. Žinai, aš patį pirmą Video 18 s per canva montavau 1.5 val. Man tai įdomu, aš dar mokausi ir labai didžiuojuosi savimi. Dabar jau 18 s galiu sumontuoti per 1 val.

Festivalio pristatymas. Čia gal sunkiausia. Aš žinau, o ko nežino kitas. Nežinau, čia gal silpnoji vieta, kaip tokiame dideliame sraute nepasiklysti, pristatyti save ir pasiekti vis daugiau įvairių žmonių.

Dar vienas sumanymas yra dovanos dalyviams per žaidimą. Reikalinga norintys duoti. Lengva duoti, bet kaip sunku paprašyti, kad duotų. Ramiai, juk paprašyti galiu ir kiekvienas turi teisę pasirinkti duoti ar ne.

Dekoracijos. Oi! Kaip ištransliuoti apie save ir būti originaliu. Bandėme daug ieškoti, bet vis ne tai arba labai daug kainuoja. Nusprendėme patys savo jėgomis ir resursais sukurti tai, kokią viziją matome.

Keliaujame. Dalyviai - palaikymą turime, klausimų turime, bet vis dar lieka stebėtojais, ar tikrai tai man, ar tikrai aš tiek gausiu...

Papildomos rankos vedėjas, fotografas, dalyvių registratorius, žmogus, padėsiantis išeiti į live socialiniuose tinkluose

Aš tikrai negalvojau, kad turėsiu skirti 3-4 val. į dieną festivaliui.

Man tai patinka. Tik turiu vis padaryti reviziją, ar turiu energijos, ar ji balanse.

Tokį pat klausimą, o kokia nematoma organizavimo pusė yra pas kolegę Lina Peniak. Štai ką ji papasakojo:

Spirgėjimas. Labai norisi perduoti žinią mūsų šalies žmonėms, kad vidiniai savęs tyrinėjimo procesai gali būti naudingi, gilūs ir tuo pačiu labai ekologiški, netgi žaismingi.

Aš matau, kad transformaciniai žaidimai ateities įrankis tiek kiekvienam žmogui geriau pažinti save, tiek ir specialistams, kurie dirba su įvairiomis žmogaus situacijomis.

Aiškiai suprantu, kad reikia kantrybės ir gero nusiteikimo einant šiuo keliu, nes tai yra daug kam nauja, nepažįstama, o išdrįsta naujoves bandyti drąsūs, smalsūs, ieškantys. Juk būna taip, kad žmogus atsidūręs sudėtingoje situacijoje ima ir pabando visiškai netikėtus sprendimo būdus..

Taigi, mano šiuo metu nematoma festivalio dalis, kad siekiant atnešti naujoves reikia nepamesti tikslo, dėl ko, mes tai darome, reikia vertinti bendražygius, su kuriais mes einame ir, kaip vakar sakė trenerė, reikia meilės su trupučio prievartos bei kantrybės, kad sulaukti nuostabių rezultatų.”